Szkolenie Przeciwpowodziowe i Ratownictwa Wodnego 14-28 luty 2015

2.6W dniach 14 – 28 lutego nasi członkowie przeszli szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych i ratownictwa wodnego. Szkolenie przeprowadzone zostało przez PSP w Kaliszu. W szkoleniu udział wzięło 9 jednostek OSP z terenu powiatu kaliskiego – łącznie 45 druhów i druhen. Podczas szkolenia strażacy poznali zasady dotyczące prowadzenia działań ratowniczych podczas działań powodziowych oraz zasady bezpiecznego używania sprzętu wodnego i asekuracyjnego. Zajęcia teoretyczne odbyły się w siedzibie PSP w Kaliszu, a ćwiczenia z użyciem sprzętu przeprowadzone zostały na zbiorniku w miejscowości Szałe. Strażacy wykonywali ćwiczenia z użyciem łodzi wiosłowych, łodzi motorowych i desek lodowych.
Z naszej jednostki kurs ukończyli : Adam Błaszczyk, Michał Kaftanowicz, Radosław Lipatow, Adam Lisiecki i Sławomir Ziółkowski.

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.