Manewry przeciwpowodziowe – 28 marzec 2015

6.228 marca w Sulisławicach grupa ok 40 strażaków ochotników z kaliskich jednostek oraz dwa zastępy PSP w Kaliszu z JRG1 i JRG2 wzięła udział w ćwiczeniach mających na celu przypomnienie i utrwalenie zasad używania  przenośnej zapory przeciwpowodziowej.
Zapora taka to nic innego jak rękaw z wytrzymałego tworzywa sztucznego, długości 10 mb i pojemności ok. 3 tyś litrów wody. Ułożony pojedynczo podnosi wał przeciwpowodziowy o około 40-50 centymetrów, a ułożony w piramidkę ( 2 na dole, jeden na górze) około 90 cm. Kaliskie jednostki na wyposażeniu posiadają 270 odcinków, co daje w sumie 2700 mb zapory.
Przy okazji, przeprowadzone zostały również ćwiczenia medyczne.
Naszą jednostkę reprezentowali: Bogumiła Dopierała, Wieńczysław Garłowski, Jonasz Kaczyński, Michał Kaftanowicz, Adam Kliber, Adam Lisiecki, Damian Matczak i Sławomir Ziółkowski.

 

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.