Szkolenie KPP – 7 – 22 – marzec 2015

W dniach od 7 do 22 marca czterech członków naszej jednostki wzięło udział w szkoleniu KPP (kwalifikowana pomoc przedmedyczna).
Podczas szkolenia kursanci poznawali, zarówno w teorii jak i w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy, oceny stanu poszkodowanego w wypadku lub innym nieszczęśliwym zdarzeniu, przeprowadzenia RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej), ewakuacji poszkodowanych z miejsca zdarzenia, oceny stanu poszkodowanego, obsługi AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny), zaopatrywania różnego rodzaju ran. Wszyscy uczestnicy ćwiczyli zarówno w pojedynkę, jak również w trzyosobowych zespołach.
Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy musieli zdać egzamin pisemny i praktyczny.
Z naszej jednostki kurs ukończyli: Adam Błaszczyk, Sandra Donart, Michał Kaftanowicz i Sławomir Ziółkowski.Możliwość komentowania została wyłączona.