Czyszczenie jeziorka ZOŚKA – 2.05.2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 2 maja, na prośbę właściciela terenu przy ulicy Zielonej w Kaliszu, kilkunastu członków naszej jednostki zajmowało się oczyszczaniem jeziorka Zośka. Są to pozostałości po nieczynnej już cegielni, których w samym Kaliszu i okolicach było kilka.
Podczas prac oczyszczających, prowadzonych głównie przy brzegu, wyciągnięto kilkadziesiąt metrów sześciennych śmieci. Były to głównie butelki, zarówno szklane jak i plastikowe, styropian i wiele innych. Na brzeg wydobyliśmy również kilka starych lodówek.
Korzystając z okazji, postanowiliśmy również zejść pod wodę i poszukać pozostałości po starym wyrobisku. Niestety pomimo trwającej blisko 30 minut eksploracji nie udało nam się znaleźć nic ciekawego. Ale, w związku z tym, że tego typu akcje na tym obiekcie będziemy powtarzać, mamy nadzieję na odkrycie czegoś ciekawego.
W akcji,  pod dowództwem Bogumiła Dopierały udział wzięli: Paweł Donart, Artur Goździewicz, Jakub Goździewicz, Jonasz Kaczyński, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Sergiusz Ziółkowski, Sławomir Ziółkowski.

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.