VI Puchar Polski Zachodniej w Ratownictwie Wodnym i Działaniach Przeciwpowodziowych – 5-7.06.2015 Bytom Odrzański

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 W dniach 5-7 czerwca w Bytomiu Odrzańskim rozegrany został VI Puchar Polski Zachodniej w Ratownictwie Wodnym i Działaniach Przeciwpowodziowych. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z województwa lubuskiego i Wielkopolski. Osiem konkurencji, o różnym poziomie trudności zostało przeprowadzonych w porcie i na odcinku ok 1 km na rzece Odrze.
Wśród zadań były zarówno konkurencje grupowe, jak i indywidualne. Konkurencje indywidualne to: SKUTER – polegająca na opłynięciu na skuterze wodnym na czas 4 boi – zajęliśmy 1 miejsce. Drugą konkurencją indywidualną było wiązanie węzłów na czas. Do wykonania było 5 węzłów: ratowniczy, kotwiczny, knagowy, cumowy żeglarski, ósemka.
Pozostałe konkurencje to PRZEPRAWA – III miejsce, WAŁ PRZECIWPOWODZIOWY – III miejsce, WYŚCIG ŁODZI WIOSŁOWYCH, TOR PRZESZKÓD, I POMOC, ŚMIGŁOWIEC.
Nasza drużyna, pod dowództwem Bogumiła Dopierały, w składzie Łukasz Balcerzyk, Jonasz Kaczyński, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Dagmara Lipatow, Kacper Lipatow, Radosław Lipatow w klasyfikacji generalnej zajęła bardzo dobre 6 miejsce.

Nasza drużyna wzięła również udział w akcji ratunkowej i poszukiwawczej.
W sobotę, około godziny 16, bezpośrednio po rozegraniu ostatniej, zaplanowanej na ten dzień konkurencji, Komandor Pucharu dostał informację, że około 200 – 300 metrów poniżej miejsca rozgrywania zawodów do wody wskoczył nietrzeźwy mężczyzna i nie wypłynął. Wszystkie ekipy zawodów wzięły udział w akcji początkowo ratunkowej, a później poszukiwawczej. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.