Obóz szkoleniowy – Lusówko 4-26.7.2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


W dniach 4 – 26 lipca 2015 roku grupa kilkudziesięciu druhów z naszej jednostki przebywała na obozie szkoleniowym w miejscowości Lusówko nad jeziorem Lusowskim.
Jak co roku, dwa razy dziennie, w godzinach dopołudniowych i popołudniowych odbywały się zajęcia w wodzie. Podczas tych zajęć druhowie mieli możliwość odbyć szkolenia praktycznie z zakresu płetwonurkowania jak i ratownictwa wodnego. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z płetwonurkowaniem na otwartych wodach, inni szkolili się z zakresu nawigacji podwodnej, poszukiwania i wydobywania, jak również odbywali staż w celu podniesienia swoich uprawnień na kolejny wyższy stopień. Zajęcia również odbywały się w nocy – ćwiczyliśmy nurkowanie nocne.
W czasie wolnym od zajęć praktycznych, odbywały się zajęcia teoretyczne, dotyczące zarówno zagadnień ściśle związanych z płetwonurkowaniem jak i ratownictwem medycznym. Każdy z uczestników szkolenia musiał przygotować przynajmniej jeden temat, a następnie w sposób zrozumiały przedstawić go pozostałym kolegom.
Podczas obozu, rozegrany został również wielobój. Wśród konkurencji znalazło się między innymi strzelanie z wiatrówki, wiązanie węzłów, pływanie w sprzęcie ABC na wyznaczonym odcinku (wokół czterech boi), pływanie łódką ratowniczą.
W wieloboju udział wzięli również najmłodsi uczestnicy obozu mający 8 i 9 lat. Na koniec wszyscy uczestnicy zmagań sportowych zostali nagrodzeni.

 

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.