Akcja ratunkowa na jeziorze Gopło – 26.07.2015


 W dniu 26 lipca 2015 roku na jeziorze Gopło, na wysokości gospodarstwa agroturystycznego w Połajewku, doszło do groźnego wypadku.

Podczas bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych – opady deszczu, silny wiatr, wysoka fala, przewróciła się żaglówka z sześcioma osobami na pokładzie. Załoga, którą stanowili dorośli jak i dzieci wykazała się bardzo dużą niefrasobliwością. W niesprzyjającą pogodę wypłynęli w rejs po jeziorze bez kamizelek ratunkowych.
Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych.
Całe zajście widział członek naszej OSP Druh Bogdan Janiak, który całe lato spędza na swojej działce nad jeziorem. Próbował zawiadomić służby ratownicze, jednak bez skutecznie. Po kolejnej nieudanej próbie zawiadomienia Policji, zdecydował się, wraz ze swoim kolegą na podjęcie akcji ratunkowej. Popłynął w kierunku przewróconej żaglówki swoją niewielką łódką wędkarską. Jak sam opowiadał, fale były tak wysokie, że dopłynięcie do miejsca zdarzenia zajęło mu kilkanaście minut. Na szczęście, dzięki uporowi, siedemdziesięcioletniemu Druhowi udało się bezpiecznie dostarczyć na ląd wszystkich członków załogi feralnego rejsu.Możliwość komentowania została wyłączona.