Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu – Piła 22-23.08.2015

20.8W dniach 22 i 23 sierpnia 2015 roku na jeziorze Płotki w Pile rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu.
Celem tych mistrzostw jest sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków płetwonurków, doskonalenie umiejętności poprzez rywalizację sportową oraz wyłonienie najlepszych strażaków płetwonurków.
W pierwszym dniu zawodów uczestnicy wystartowali w konkurencji indywidualnej, natomiast drugiego dnia rozegrana została konkurencja indywidualna.
Przebieg konkurencji indywidualnej:
Zawodnik ubrany w piankę z nożem oraz wyposażony w sprzęt ABC (maska, fajka, płetwy) oraz bije ratowniczą, stojąc na pomoście, wykonuje rzut rzutką ratowniczą na odległość około 15 metrów. Po prawidłowo wykonanym rzucie wykonuje skok ratowniczy do wody. Przepływa około 20 metrów i z głębokości 6 metrów wydobywa manekina, którego musi odholować do pomostu (miejsce startu).
Następnie wskakuje na łódkę, którą opływa dookoła boję i dopływa na linie mety.
Nasza jednostka, jak co roku wystawiła bardzo silną ekipę, w skład której wchodzili: Bogumiła Dopierała. Łukasz Balcerzyk, Wojciech Chojnacki, Jakub Goździewicz, Janasz Kaczyński, Kamil Tomasiuk.
W konkurencji indywidualnej drugie miejsce zajął Łukasz Balcerzyk, trzecie Wojciech Chojnacki, a Jakub Goździewicz – najmłodszy zawodnik mistrzostw (17 lat ) uplasował się na szóstym miejscu.

Więcej zdjęć: KLIKNIJMożliwość komentowania została wyłączona.