Regaty na rzece Prośnie 27.09.2015

W dniu 27 września 2015 roku na byłej przystani MDK przy ulicy Wał Piastowski odbyły się regaty z okazji 80-ej rocznicy powstania harcerstwa żeglarskiego w Kaliszu.
Organizatorem wydarzenia był Harcerski Klub Żeglarski ODKRYWCA Kalisz, stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata, Szkoła Żeglarstwa Morka.
W regatach udział wzięło kilkunastu zawodników, którzy pływali zarówno na żaglówkach jak i deskach windsurfingowych.
Impreza miała charakter otwarty. Dla Kaliszan, którzy nie są związaniu z wodą przygotowane były różne atrakcje. Najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych. Wszyscy chętni mogli popływać żaglówkami, łodziami wiosłowymi, a także motorówkami.
Nasza jednostka, dość mocno współpracująca z Morką zajęła się zabezpieczeniem regat na wodzie, a w wolnym czasie organizowała przejażdżki dwoma łodziami motorowymi.
W zabezpieczeniu udział wzięli: Bogumił Dopierała, Paweł Donart. Mariusz Donart, Jonasz Kaczyński, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Adam Kliber, Adam Linkowski, Adam Lisiecki, Sławomir Ziółkowski, Sergiusz Ziółkowski.Możliwość komentowania została wyłączona.