Prezentacja monografii „Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu 1864-2014”

W dniu 27 września 2014 roku, odbyły się główne obchody 150-tej rocznicy powstania OSP w Kaliszu.
Dla upamiętnienia i podniesienia rangi takiego wydarzenia, podjęte zostały różne działania. Wzorem poprzedników stworzone zostało Tablo, na którym umieszczone zostały fotografie wszystkich  członków jednostki oraz zdjęcia, ukazujące w skrócie działalność OSP. Wykonano również 300 sztuk numerowanej Odznaki Jubileuszowej „150 lat OSP w Kaliszu”, będącej repliką odznaki wykonanej na jubileusz 50-cio lecia w 1914 roku. Jednak największym i czasochłonnym przedsięwzięciem było napisanie i wydanie monografii ” Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu 1864-2014″
Jest to praca zbiorowa wielu znakomitych polskich historyków i kaliskich regionalistów, zawierająca zarówno historię samej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu, jak również historię Kalisza. W książce znajdziemy mnóstwo zdjęć zarówno historycznych jak i współczesnych. Na końcu książki znajduje się wykaz wszystkich członków kaliskiego OSP od 1864 roku do września 2014 – 1863 nazwiska.W dniu 26 października 2015 roku, w sali recepcyjnej kaliskiego Ratusza, miała miejsce uroczysta prezentacja monografii „Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu 1864-2014”. W spotkaniu udział wzięli autorzy publikacji: prof. dr hab. Tadeusz Olejnik, prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak, prof. dr hab. Krzysztof Walczak, prof. nadzw. dr hab. Ewa Andrysiak oraz mgr Jerzy A. Splitt.
Każdy z autorów opowiedział o pracy nad książką.
Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście między innymi: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Prus, Radny Stanisław Paraczyński, Skarbnik Miasta Kalisza Irena Sawicka, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Aleksander Quoos, Komendant Miejski PSP St. bryg. Wieńczysław Prokop, dr inż. Janusz Pęcherz.
Na koniec uroczystości autorom książki wręczone zostały Odznaki Jubileuszowe.
FAKTY KALISKIE 28.10.2015
MAGAZYN MIEJSKI 28.10.2015 

_DSC0081
Więcej zdjęć: KLIKNIJ !

 Możliwość komentowania została wyłączona.