Manewry medyczne Sulisławice – 7.11.2015

W dniu 7 listopada 2015 roku w Sulisławicach odbyły się manewry medyczne. W ćwiczeniach wzięło udział pięć jednostek OSP z terenu Kalisza – OSP Kalisz, OSP Lis, OSP Piwonice, OSP Dobrzec, OSP Sulisławice (gospodarz imprezy) oraz OSP Pólko.

Przygotowane zostały 4 zdarzenia, w których uczestnicy musieli się wykazać wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Jednym z punktów był samochód, który wpadł do wyschniętego stawu, kolejny to wypadek na złomowisku (ciężar zmiażdżył nogę pracownikowi), w warsztacie samochodowym mechanik wpadł do kanału, pożar z którego trzeba wynieść zatrute dymem osoby. Wszystkie scenki układali ratownicy z kaliskiego pogotowia, którzy na bieżąco analizowali akcję i instruowali strażaków, pokazując im błędy i omawiając je tak, by w przypadku prawdziwego zagrożenia unikać zachowań, mogą być niebezpieczne dla ratujących jak i poszkodowanych.

W ćwiczeniach udział wzięli: Bogumił Dopierała, Łukasz Balcerzyk, Michał Kaftanowicz, Piotr Lewandowski, Kamil Tomasiuk, Mikołaj Tomasiuk, Sławomir Ziółkowski.

 

manewry medyczne listopad 2016

Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Fakty Kaliskie 7.11.2015
Możliwość komentowania została wyłączona.