VIII Mikołajkowy Spływ Płetwonurków – Głogów 6.12.15

W dniu 6 grudnia, koło mostu tolerancji w Głogowie, odbył się kolejny już VIII Mikołajkowy Spływ Płetwonurków. W tegorocznej imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 200. W związku z tym, że jest to spływ mikołajkowy, wszyscy uczestnicy płynęli w czapkach mikołajowych, a niektórzy również ubrani byli w całe stroje mikołaja. Płetwonurkowie, w większości ubrani w skafandry typy mokrego ( byli ściemniacze w sucharach) mieli do pokonania odcinek ok 4 km rzeką Odrą. Nie było tutaj wygranych ani przegranych, wszystkim uczestnikom dopisywały fantastyczne humory. Na zakończenie imprezy rozdane zostały dyplomy, pamiątkowe koszulki, a wszyscy dobrze się bawili przy skromnym, ale bardzo dobrym posiłku. Najmłodszymi uczestnikami tegorocznego spływu byli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kalisz – Kacper Lipatow ( 12 lat) i Michalina Kaftanowicz (13 lat).
W imprezie biorą udział płetwonurkowie prawie z całej Polski. Uczestnicy przebywają w wodzie około 40 minut. W tym roku woda miała temperaturę ok 4,5 stopnia celsjusza. Jest to dobra okazja do sprawdzenia swoich możliwości i wytrzymałości.
Naszą jednostkę reprezentowali: Adam Błaszczyk, Jakub Goździewicz, Adam Goździewicz, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Dawid Kornacki, Kacper Lipatow, Radosław Lipatow, Filip Sabor.

 

spływ mikołajkowy 2015

 Możliwość komentowania została wyłączona.