XII Ogólnopolski Zimowy Spływ Obrą o tytuł „OBERSTRONGA”

20160227_103414Ogólnopolski Zimowy Spływ Obrą o tytuł „OBERSTRONGA” jest impreza cykliczną o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Tegoroczny spływ, to już XII edycja.

Celem spływu jest pokonanie wpław wyznaczonego odcinak rzeki OBRA. Wszyscy uczestnicy płyną ubrani wyłącznie w kombinezony typu mokrego. Mają do pokonania ok 7 kilometrowy odcinek rzeki, na której jest mnóstwo zwałów drzew blokujących przeprawę, wartki nurt rzeki, a niejednokrotnie dochodzi do tego ujemna temperatura powietrzna i kry lodowe. W takich warunkach uczestnik musi się zmierzyć nie tylko z rzeką, ale również z własnymi słabościami fizycznymi i psychicznymi. Nie ma znaczenia kto dopłynie pierwszy. Ważne jest to, żeby wszyscy dopłynęli bezpiecznie i w dobrych humorach. Każdy który ukończył spływ zasługuje na tytuł OBERSTRONGA, potwierdzony przepięknym certyfikatem.

Od zeszłego roku, dla chętnych wprowadzono element rywalizacji – zawody na czas w czterech kategoriach:

  1. Mężczyźni w wieku do 35 lat włącznie
  2. Mężczyźni w wieku od 36 lat do 50 lat włącznie
  3. Mężczyźni w wieku 51 lat i więcej
  4. Kobiety bez podziały

 

W pierwszej kategorii triumfował nasz reprezentant, Jakub Goździewicz – najmłodszy uczestnik rywalizacji (17) lat. Osiągnął najlepszy czas spośród wszystkich konkurencji.

Naszą jednostkę reprezentowali: Adam Goździewicz, Artur Goździewicz, Jakub Goździewicz, Marcin Józefowski, Ewa Olszyna, Grzegorz Olszyna, Rafał Olszyna, Grzegorz Piątyszek, Piotr Piątyszek

 

RC FM

Więcej zdjęć: KLIKNIJ


 

 

 

   Możliwość komentowania została wyłączona.