X Spływ Twardzieli rzeką Prosną im. Jana Pasia – 12.03.2016

W dniu 12 marca, odbył się jubileuszowy – X Spływ Twardzieli rzeką Prosną im. Jana Pasia.

W cyklicznej imprezie wzięło udział 70 śmiałków w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik – Kacper Lipatow z OSP w Kaliszu ma 13 lat, a najstarszy z Kędzierzyna Koźla niespełna 70. Uczestnicy ubrani jedynie w kombinezony typu mokrego pokonali dystans około 4 kilometrów od mostu kolejowego do teatru. Najszybszy uczestnik przybył na metę po około 50 minutach, a uczestnicy którzy dopłynęli ostatni spędzili w wodzie prawie 2 godziny. Oprócz wody, która miała temperaturę ok 3 stopni, twardziele musieli również zmagać się z bardzo wolnym nurtem jak również z własnymi słabościami. Po wyjściu z wody i przebraniu każdy uczestnik mógł się rozgrzać gorącą grochówką, herbatą i kawą.

Podczas uroczystego obiadu, organizatorzy podsumowali tegoroczną imprezę, jak również dotychczasowe 10 lat działalności. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo i ukończenie spływu. Rozlosowane zostały również upominki.

Druh Piotr Tann otrzymał statuetkę 10-ciolecia  spływu. Jest to jedyny uczestnik, który jako jedyny wziął udział we wszystkich 10-ciu spływach. Druhowie, Krzysztof Kubasik i Dawid Kornacki statuetkę za najlepsze przebranie, Artur Wrona za najciekawszy przedmiot do płynięcia, a Kacper Lipatow za najmłodszego uczestnika.

W tegorocznym spływie udział wzięło 21 członków naszej jednostki : Borys Chełstowski, Wojciech Chojnacki, Jakub Goździewicz,  Dariusz Grodziński, Marcin Józefowski, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Dawid Kornacki, Krzysztof Kubasik, Kacper Lipatow, Radosław Lipatow, Adam Lisiecki, Damian Matczak, Rafał Olszyna, Agnieszka Piątyszek, Grzegorz Piątyszek, Piotr Piątyszek, Kamil Sobczak, Igor Śródka, Piotr Tann, Artur Wrona.

Tradycyjnie nasza jednostka zajęła się zabezpieczeniem imprezy na wodzie. O bezpieczeństwo uczestników, na trzech łodziach motorowych dbali: Bogumił Dopierała, Henryk Banasiak, Błaszczyk Adam, Artur Goździewicz, Adam Linkowski, Szymon Szereda, Patryk Walas, Aleksander Walaszczyk, Jan Wilkaniec, Jakub Wojciechowski, Henryk Wojtkowiak.

 

SPŁYW KALISZ 2016 Nasza ekipa

Więcej zdjęć: KLIKNIJ     

Zdjęcia w galerii: Agnieszka Kubiak i Tomasz Wojciechowski

Film Tomasza WojciechowskiegoMożliwość komentowania została wyłączona.