Święto Konstytucji 3 Maja – 3.05.16

konstytucja 3  3.05.16We wtorek 3 maja ma Głównym Rynku w Kaliszu odbyły się miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W obchodach udział wzięło wiele szkół, Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna i różnego rodzaju organizacje. Obchody uświetnił koncert w wykonaniu orkiestry dętej Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną”.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Tradycyjnie, nasza jednostka wystawiła poczet sztandarowy w składzie: Julian Linkowski, Sławomir Ziółkowski, Marek Zajdler.  W uroczystości udział wzięli również : Prezes Grzegorz Kuświk, Naczelnik Bogumił Dopierała, Wiceprezes Maciej Janiak, Gospodarz Paweł Donart, jak również nowo wybrany Prezes Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Kaliszu Michał Miniewicz.

Uczestnicy obchodów przeszli do kaliskiej katedry, gdzie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez biskupa Edwarda Janiaka, ordynariusza diecezji kaliskiej.

konstytucja 2  3.05.16konstytucja 1  3.05.16Możliwość komentowania została wyłączona.