Kaliska Liga Żeglarska 2016 – 22.05.2016

Kaliska liga żeglarska 22.05.16W dniu 22 maja 2016 roku została zainaugurowana Kaliska Liga Żeglarska. Na Prośnie w Kaliszu pojawiły się żaglówki. Była to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji na wodzie, ale też promocja walorów rzeki.

Jest to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata, Szkoły Żeglarstwa Morka oraz Harcerskiego Klubu Żeglarskiego Odkrywca.

Impreza przyciągnęła amatorów żeglarstwa z Pleszewa, Jarocina i Kalisza. Regaty zostały rozegrane w klasach 420 i Ancora 13, w której rozegrano 4 biegi.

Jest to impreza cykliczna, która odbywać się będzie w odstępach miesięcznych do października. Zwycięzcy poszczególnych klas wyłonieni zostaną podczas ostatnich regat.

Nasza jednostka, współpracująca od wielu lat z organizatorami imprezy zajęła się zabezpieczeniem regat.

W zabezpieczeniu udział wzięli: Wieńczysław Garłowski, Michał Kaftanowicz, Adam Kliber, Adam Linkowski, Andrzej Olek i Jakub Wojciechowski.

Michalina Kaftanowicz reprezentowała naszą jednostkę startując wraz z Mateuszem Czarcińskim na Ancorze 13 – zdobyli 3 miejsce.Możliwość komentowania została wyłączona.