Powiatowy Dzień Strażaka – Wielowieś – 22.05.2016

Pow. Dzień Strażaka Wielowieś - 22.05.16W dniu 22.05.2016 r. delegacja OSP w Kaliszu w składzie prezes Grzegorz Kuświk oraz poczet sztandarowy w składzie: Julian Linkowski – dowódca, Sławomir Ziółkowski – chorąży, Henryk Wojtkowiak- asysta wzięła udział w uroczystościach Powiatowego Dnia Strażaka powiatu ostrowskiego połączonych z jubileuszem 90-cio lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielowsi. Tak się składa, że kapelan OSP w Kaliszu ks.Piotr Kuświk jest również proboszczem parafii Wielowieś, a także pełni obowiązki kapelana strażaków Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego.W czasie uroczystości delegacja naszej jednostki za pośrednictwem druhów z Wielowsi oraz naszego kapelana przeprowadziła rozmowy dotyczące nawiązania współpracy  ze strażakami z Czech, którzy od lat współpracują z OSP w Wielowsi. Czescy koledzy zaprosili  nas do udziału w poświęceniu sztandaru w miesiącu wrześniu.

 Możliwość komentowania została wyłączona.