X Mikołajkowy Spływ Płetwonurków Rzeką Odrą w Głogowie – 10.12.2017

głogów 2017W niedziele, 10grudnia odbył‚ się X Mikołajkowy Spływ Płetwonurków Rzeką Odrą w Głogowie. W imprezie wzięło udział 120 śmiałków, którzy w lodowatej wodzie mieli do pokonania odcinek o długości  ok 3 kilometrów. Jak podali organizatorzy woda miała ok 3 stopni. Uczestnicy, poza nielicznymi wyjątkami, ubrani byli w skafandry typu mokrego oraz wyposażeni w podstawowy sprzęt płetwonurka, czyli ABC ( maska, płetwy, fajka oraz nóż). Rozpiętość wieku uczestników takiej imprezy jest bardzo duża. w tegorocznej edycji najmłodszy uczestnik miał 13 lat, a najstarszy 70. Wśród najmłodszych uczestników, była członkini naszej ekipy – Michalina Kaftanowicz (15 lat).

Nie jest to impreza oparta na rywalizacji, a na dobrej i bezpiecznej zabawie, jednak warto zauważyć, że pierwszy do mety dopłynął Jakub Goździewicz – również z naszej ekipy. Ponieważ był to spływ jubileuszowy – 10, organizatorzy poczęstowali wszystkich uczestników oraz licznie zgromadzonych widzów, okolicznościowym tortem.

Po wyjściu z wody i przebraniu się w suchą i ciepłą odzież na uczestników spływu czekał tradycyjnie ciepły posiłek, ciepłe napoje i miejsce przy ognisku z kiełbaskami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i certyfikat uczestnictwa w imprezie, a najmłodsi uczestnicy upominki.

W tegorocznej imprezie naszą jednostkę reprezentowali: Adam Błaszczyk, Jakub Goździewicz, Michalina Kaftanowicz, Michał Kaftanowicz, Marek Kurzajczyk, Radosław Markiewicz, Emil Salamon, Hubert Staszak i Katarzyna Zderkowska.

GLOGOW.INFO.PL

głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017 głogów 2017Możliwość komentowania została wyłączona.