Szkolenia sterników motorowodnych

W czwartek 17 lutego, podczas cotygodniowego zabrania OSP Kalisz, nasza jednostka ustaliła specjalne warunki i zawarła porozumienie z Kaliskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim w zakresie szkolenia druhów OSP na sterników motorowodnych.

Szkołę Żeglarstwa KOZŻ reprezentowali prezes zarządu KOZŻ komandor Krzysztof Nowakowski i przewodniczący komisji szkolenia KOZŻ oraz przewodniczący Kaliskiego Klubu Wodnego Fala, komandor Bogdan Olejnik.

Zawarta współpraca ma na celu szkolenie i doskonalenie kolejnych pokoleń strażaków ochotników, służących społecznie na lądzie oraz we wodzie. Porozumienie dotyczy także działań zabezpieczenia wodno-ratowniczego wydarzeń organizowanych przez KOZŻ, ze szczególnym uwzględnieniem Spływu Twardziel oraz udziału w projekcie Podwodnego Sprzątania Świata AWARE.

Pojawiły się także dodatkowe pomysły na promowanie sportów wodnych oraz bezpieczeństwa na akwenach naszego terenu, o których będziemy informowali na bieżąco.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *