Sprawozdanie z działalności w 2021 roku

Prezentujemy Państwu wyciąg ze sprawozdania z działalności jednostki za poprzedni rok, za który zarząd OSP uzyskał absolutorium. W roku kalendarzowym 2021 druhowie OSP Kalisz brali łącznie udział w 44 wyjazdach, na które składały się akcje zabezpieczenia wodno-lądowego i wyjazdy szkoleniowe.

21 razy zabezpieczaliśmy punkty szczepień przeciwko SARS-COV-2 w Wojewódzkim Zespolonym Szpitalu im. Ludwika Perzyny w Kaliszu i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. 17 razy zabezpieczaliśmy ratowniczo na lądzie i wodzie wydarzenia organizowane w mieście i powiecie kaliskim. 6 wyjazdów szkoleniowych dotyczyło kursów na płetwonurków LOK CMAS na stopień P1 i kurs nurkowania w suchych skafandrach.

5 naszych druhów wzięło udział w całotygodniowym kursie instruktorów płetwonurkowania w Ośrodku Szkolenia Morskiego Ligii Obrony Kraju w Jastarni, zdobywając uprawnienia M1 i M2 oraz specjalizacje instruktorskie w zakresie poszukiwania i wydobywania przedmiotów, nawigacji podwodnej, nurkowania nocnego, nurka eksploatatora, nurkowania Extended Range, nurkowania w skafandrach suchych, nurkowania w maskach pełnotwarzowych, nurkowania z zestawem dwubutlowym.

Instruktorzy rozpoczęli szkolenie płetwonurkowe 6 nowych druhów na stopień P1, którzy zasilili stan członkowski działającego przy naszej jednostce Klubu Płetwonurków LOK Bursztyn Kalisz.

W okresie sprawozdawczym zapisano do jednostki 6 nowych druhów. W wyniku śmierci jednostka straciła 3 zasłużonych druhów. Cześć ich pamięci!

Wśród zabezpieczanych przez nas wydarzeń znalazły się między innymi: Regaty Kajakowe KTW Memoriał im. Tadeusza Pasika, spektakle z żywym ogniem w ramach La Strada, Regaty kajakowe KTW Szale, Festyn na rzece Prośnie, Nocny Półmaraton Hellena w Kaliszu, Zawody kajak Polo Szałe KTW, Triatlon Kalisz, uroczystości nadanie nowego sztandaru KM PSP w Kaliszu, uroczystości Dni Polskiego Państwa Podziemnego, Bieg Ptolemeusza Kalisz, Zaduszki Strażackie, Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Puchar Polski na ergometrze wioślarskim oraz finał akcji Szlachetna Paczka.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *