Szkoleniowy weekend płetwonurków

Sobota i niedziela upłynęły pod znakiem intensywnych nurkowań w jeziorach z kursantami na stopień P1.

W sobktę pod taflą wody jeziora powidzkiego szlifowali swoje umiejętności zaawansowani kursanci na płetwonurków OSP Kalisz. Wszystkie założenia szkoleniowe zrealizowane wzorowo.

W warunkach fatalnej widoczności, szczególne znaczenie miały partnerstwo i asekuracja. Wizura pół metra czyni warunki wymagającymi.

Bonusem szkoleniowym była prezentacja funkcjonowania i obsługi oraz właściwości rebridera, którą zrealizował nasz poznański kolega Krzysztof Machucki.

Na koniec kursanci zapoznali się z zasadami buchtowania i klarowania lin. Techniki te wykorzystywane są w żeglarstwie i ratownictwie wysokościowym. My wykorzystaliśmy trzy liny do postawienia bojki i rozrprowadzenia od niej oporęczowania.

W drugim dniu szkoleniowego weekendu grupy P1 zmieniliśmy jezioro powidzkie na budzisławskie. Znacznie lepsze warunki widoczności pod wodą. Każdy kursant zaliczył po dwa kolejne nurkowania.

Kolejnym bonusem szkoleniowym było celowe zamrożenie automatu oddechowego celem prezentacji tego zjawiska w praktyce.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *