15. Spływ Twardzieli rzeką Prosną

Po raz piętnasty w Kaliszu odbył się Spływ Twardzieli rzeką Prosną organizowany przez KKW FALA i Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski.

Większość naszych druhów płetwonurków wzięło w nim czynny udział jako zawodnicy. Część musiała pełnić służbę zabezpieczającą zawody. Tegoroczne warunki były wyjątkowo trudne. Nie każdy uczestnik ukończył wyścig. Nasi ratownicy musieli podejmować akcje ratownicze i udzielać pomocy poszkodowanym w stanie wyczerpania I hipotermii.

Nasza ekipa zawodnicza staneła też licznie na statcie Spływu Twardzieli. Mieliśmy paru debiutantów w składzie oraz najmłodszą uczestniczkę Spływu. Wszyscy ukończyli zawody! Mnóstwo zabawy i hartu ducha. OSP i LOK CMAS Bursztyn Kalisz – daliśmy radę!

Tymczasem profesjonalnie podjęci z wody poszkodowani dostatczeni byli do punktu medycznego, gdzie podjęto czynności w zakresie izolacji termicznej, podano im ciepłe napoje i udzielono wsparcia psychologicznego.

#spływtwardzieli #rzeka #Prosna #Kalisz #osp #LOK #CMAS #Bursztyn #zawody #twardziele #ratownictwo #ratownictwowodne #wodaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *